A 2020. június 4-én, a Nemzeti Összetartozás Napján a trianoni békediktátum 100. évfordulójára emlékeztünk. Az Önkormányzat rendezvényén Tömöri Balázs polgármester beszédét követően Keresztény Tamás falunkban élő színművész szavalta el Juhász Gyula Trianon c. versét. Vizeli Bálint és Terenyei Péter hegedűn és brácsán játszott,  Antonovits Bence és Nagy Bence  gyimesi népzenét adott elő furulyán és ütőgardonon. Pilisborosjenő Község Önkormányzata nevében a képviselő testület szalagjait Tömöri Balázs polgármester és Bozsódi Borbála, a Humán Bizottság elnöke helyezte el a Bárdi Ödön sétány közepénél álló nyírfán. A falunkbeli esemény előtt, 16 órától Tömöri Balázs és Bozsódi Borbála az Üröm – Pilisborosjenői Református Társegyházközség gyász-ünnepélyén és az ezt követő országzászló avatáson vett részt az Ürömi Református Templom udvarán. Köszönjük a résztvevőknek, hogy eljöttek, egyúttal mindenkit arra biztatunk, hogy helyezze el saját és családja szalagját augusztus 20-ig a Bárdi Ödön sétány mentén található emlékfán!