Tömöri Balázs
1975-ben születtem, földrajz-angol szakos tanár a végzettségem. Fenntartható világot vizionáló civil szervezetekben dolgoztam közel 20 évet, előbb a Hulladék Munkaszövetségnél, majd a Greenpeace magyar szervezeténél. A 2019-2024 közötti időszak polgármestereként jelentős tapasztalatra tettem szert és tanultam a faluról, az emberekről, a vezetésről. Elégedettséget és hiányérzetet egyszerre érzek: számos előrelépés történt faluvezetésünk alatt, de pár dolgot igyekszünk majd másképpen csinálni. Sok nem várt kihívás miatt több tervünkhöz hozzá sem tudtunk kezdeni – ezért döntöttünk úgy társaimmal, hogy a 2024-es önkormányzati választásokon is megméretjük magunkat a 2097 Csoport Egyesület jelöltjeiként.
Feleségemmel, Zitával, és két fiammal, Bercivel és Petivel a szemközti Hármashatár-hegyről, Óbudáról költöztünk Pilisborosjenőre. Ott megéltük azt, hogy a korábban hangulatos, gyümölcsfás-szőlős kertvárosi rész sűrűn beépült és a kétségkívül korszerű, de ugyanakkor sivár, kis zöldterületű, új építésű társasházak gombamód elszaporodtak.
Pilisborosjenőn egy helyi kőfaragó saját lányának épített, közel 100 éves, csodálatos házába szerettünk bele: Karola néni régi, buszfordulónál álló háza lett új otthonunk. Nagyon jó itt lakni, a falu központjában, annak minden előnyével és hátrányával együtt, egy régi kőházban, két kőkemény önkéntes tűzoltó mellett. Örülök, hogy itt élünk, nagyon szeretem!
A 2097 Csoport Egyesület alapító tagja vagyok, itt is nagyon sok pozitív, zsákfalunk értékeiért aktívan tenni akaró embert ismertem meg. A 2019-2024 közötti ciklusban a 2097 Csoport Egyesület jelöltjeiből álló képviselőtársaimmal, a hivatali és intézményeinkben, a Falugondnokságon dolgozó kollégáimmal sokat tettünk a természeti és kulturális értékek megóvásáért, a helyi emberek, közösségek és gazdaság támogatásáért, a pozitív közhangulat megteremtéséért. Személyes példamutatással, a meglévő adottságok, erőforrások és a menetközben felmerülő lehetőségek kihasználásával, mozgósítással, a falubeliek tenniakarására, szélesebb körű összefogásra építve.
Meggyőződésem, hogy a közösség által jóváhagyott hosszútávú stratégia mentén, az az alapján készült tervek nyomán, a helyben élők széles kapcsolatrendszerére, szakmaiságra építve, az érintettek véleményét figyelembe véve jól vezethető a falu, erre van az előre!
Érzékelhető, hogy a kis településeken egyre inkább felértékelődik a közösségi összefogás, az alulról jövő kezdeményezések, az önkéntesség, a fontos ügyekben való személyes részvétel.
Képviselő társaimmal együtt megköszönöm, ha aktivitásukkal, segítő szándékkal, pozitív tenniakarással segítenek, támogatnak bennünket és a jövőben is aktívan tesznek a faluért, az itt élő lakosokért és közösségekért!
Tudják: “Egynek minden nehéz, sokaknak semmi sem lehetetlen!”