Önkormányzati hírek

Polgármesteri videójegyzet – 2024. február 22.

2024. 02. 22.|

https://youtu.be/wrxuxAGYG4c Köszöntöm Önöket! Igyekszem beszámolni röviden pár aktualitásról, történésről. Expressz ivóvízvezeték hálózat kiépítése és a tározók kibővítése március második felében indul, a héten a kivitelező céggel bejáráson voltunk. Az érintett területeken a letűzött karók jelzik Tovább»

Hulladékszállítási információk

2024. 01. 18.|

A szolgáltatással nem rendelkező lakosoknak szükséges felvenni a kapcsolatot a vállalkozóval, és meg kell kötniük a szolgáltatási szerződést. A Vertikál Ügyfélszolgálata kezeli a hulladékos szerződéseikkel kapcsolatos kérdéseket. Matricát és naptárat nem kapnak idén a lakosok Tovább»

Változik az orvosi ügyeleti rendszer 2024. február 1-től

2024. 01. 16.|

Február 1-től Pest Vármegyében is megváltozik az orvosi ügyeleti rendszer. https://www.youtube.com/watch?v=zg3iVjWEi-8 Fejér Vármegyében is most változik az ellátás, egy tegnapi sajtótájékoztatón Győrfi Pál, a Magyar Mentőszolgálat szóvívője Székesfehérváron beszélt az indokokról: https://www.feol.hu/helyi-kozelet/2024/01/orvosi-ugyelet-fejer-valtozas-telefonszam-fontos-gyorfi-pal  

Félpályás lezárás!

2023. 12. 08.|

A Magyar Közút Nonprofit Zrt. Pest Vármegyei Igazgatóságának területileg illetékes Szentendre mérnökségének Tájékoztatása szerint a 11105 j. út 1+900 km szelvényében Fő u. – Meditop előtti szakaszánál a víznyelőrács balesetveszélyes állapota miatt félpályás zárást kellett Tovább»

27.2024. 02.

Elhunyt falunk díszpolgára, Stankovics János

Vasárnap, életének 84. évében elhunyt falunk díszpolgára, Stankovics János. Hálával gondolunk falunkat szolgáló életére, nyugodjon békében! Közösségért végzett munkája mindannyiunk elé példát állít. Feleségének, Stankovics-Henczl Ilonának őszinte részvétünk, kívánunk sok erőt! Demény Rózsa 2020-ban vele Tovább»

21.2024. 02.

Lakossági tájékoztatás

Tisztelt Lakosság!   A Patak utca és Víztározó köz területén elektromos áram üzemzavar elhárítási munkálatok zajlanak. Tisztelettel: Pilisborosjenő Község Önkormányzata

14.2024. 02.

Civil pályázati lehetőség

A 2024-es évre is meghirdetjük a lakosság önszerveződő közösségeinek pénzügyi támogatására vonatkozó pályázatot. További információ és a pályázati adatlap a honlapon található rendeletben érhető el. Benyújtási határidő: 2024. március 24.

10.2024. 02.

Szimeth Géza bácsi köszöntése

Szimeth Géza bácsi, falunk díszpolgára február 12-én hétfőn lesz 90 éves, ezért pénteken Tömöri Balázs polgármester és Komlós Tibor alpolgármester köszöntötte őt és kívántak neki az egész falu nevében boldog születésnapot. A nappali falán, kiemelt Tovább»

8.2024. 02.

Polgármesteri videójegyzet – 2024. február 8.

https://youtu.be/OIb7qq1UvV8 A Kertész Klub első alkalma volt szombaton, Marton Gergő kertészmérnök tanította metszeni a szép számban megjelenteket. Minden hónap első szombatján fognak a jövőben találkozni, a következő alkalommal magbörze is lesz és a palántázás lesz Tovább»

7.2024. 02.

A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) Pilisborosjenő településen önkéntes adatszolgáltatáson alapuló lakossági adatfelvételeket hajt végre

a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) Pilisborosjenő településen a hivatal elnöke által 2024-re engedélyezett, önkéntes adatszolgáltatáson alapuló lakossági adatfelvételeket hajt végre, a korábbi évek gyakorlata szerint. A felvételek Országos Statisztikai Adatfelvételi Program (OSAP) szerinti nyilvántartási számai Tovább»

7.2024. 02.

Arcanum felhasználók 2024. februárjától a Pilisborosjenői Hírmondót is megtalálják a Digitális Tudománytárban

Az Arcanum Adatbázis Kiadó Magyarország vezető tartalomszolgáltatója, 1989. január elsején kezdte meg működését. A cég kulturális tartalmak nagy tömegű digitalizálásával, adatbázisokba rendezésével és publikálásával foglalkozik. Az Arcanum levélben keresett meg minket tavaly azzal a lehetőséggel, Tovább»

6.2024. 02.

Közmeghallgatás – 2024. március 21. 17:00

A közmeghallgatás moderált lesz, egyszerre egy helyi lakos tehet fel kérdéseket 2-3 percben a köz érdekeit megjelenítő (nem egyedi hatósági) kérdésekben. Ha minden kérdező szót kapott, akkor egy második körben újra felszólalhat minden résztvevő. Élő Tovább»

Eseménynaptár

(önkormányzati, Faluház béli és egyéb események)

2024 február

hét ked sze csü pén szo vas
1
 • Kommunális hulladék
 • Farsangi Workshop Mák Flórával
2
 • jelmezes Kerekes Táncház
3
 • Kertész Klub - Metszés
4
5
6
 • Hang-fonó Népdalműhely
 • Kocsmakvíz est a Nappaliban - Tudod a választ?
7
8
 • Kommunális hulladék
9
10
 • Farsangi Házibuli a Nappaliban
11
12
13
 • Szelektív hulladék
14
15
 • Kommunális hulladék
16
17
18
19
20
 • Hangtálas meditáció Szedlák Zoltánnal
 • Hogyan alkotnak az idegsejtek gondolkodó agyat? - Science Café Nappali - Vendégünk Gulyás Attila
21
22
23
24
 • Bölcsi színház a Nappaliban
 • Jenői Kamasz-Klub
 • Ballina Gyula X Nappali Pizza est
25
26
27
 • Szelektív hulladék
 • II. Kocsmakvíz est a Nappaliban -Tudod a választ?
28
29
 • Kommunális hulladék
 • Rafi bácsi mozija: A döntés, magyar dokumentumfilm

A Pilisborosjenői Hírmondó letöltése pdf formátumban

Lazareth rendezési terve és adategyeztető űrlap

Pilisborosjenő Önkormányzata régi honlap

Kérdése, észrevétele van? Írjon nekünk!